Csapatunk első idegenlégiósa a szerb-montenegrói Bojan Szubotics lesz, aki elképesztő rutinnal és jelentős magyarországi múlttal felvértezve érkezik Székesfehérvárra.
„Az Alba történelme tekintélyt parancsoló, amióta itt vagyok Magyarországon, a fehérváriak mindig nagy célokért küzdenek – mondta Bojan Szubotics. – Az elmúlt években nem sikerült trófeákat gyűjteni, pedig voltak olyan idények, hogy megérdemelte volna a csapat, hogy nyerjen valamit. Amikor az Albába igazol valaki, akkor nem is járhat más a fejében, csakhogy éremért küzdjön, és ez nagyon motiváló egy sportoló számára, hiszen mindig arról álmodozunk, hogy trófeákat emelünk a magasba. Zlatko Jovanovics vezetőedzőt jól ismerem és nagyon tisztelem, beszélgettünk sokat, tudom, mennyire szeretne sikert elérni Fehérváron, abban biztos vagyok, hogy az egész csapat éhes lesz a sikerre. A magyar mag nagyon erősnek tűnik Vojvoda Dáviddal, Pongó Marcellel, Filipovics Stefannal, Takács Martinnal, az öltözői hierarchia majd kialakul, meglátjuk, mi lesz a szerepem, de az biztos, hogy a saját érdekeimet mindig a csapat után helyezem, a csapat sikeressége az első, ezért fogok mindent megtenni Székesfehérváron!”


